Nowy odcinek podcastu “Ładnie o traumie” o utknięciu

Dzień dobry! Nazywam się Sabina Sadecka i w podkaście “Ładnie o traumie” edukuję w temacie rzetelnej wiedzy o traumie, terapii traumy i wychodzenia z długoterminowych konsekwencji traum.

Odcinek “Trauma, utknięcie i odzyskiwanie sprawczości” powstał we współpracy z GWP, które wydało ostatnio książkę, terapeuty terapii akceptacji i zaangażowania Russa Harrisa, pt. “ACT skoncentrowana na traumie”.

W tym odcinku rozkładam na warstwy i części pierwsze temat życiowego utknięcia po traumie i nie tylko. Omawiam to, jak unikanie bólu krótkoterminowo daje ulgę, a długoterminowo serwuje nam egzystencjalną dezintegrację i jeszcze więcej bólu. Rozmawiam z Wami o tym, jak to się dzieje, że stale lądujemy w życiu w tym samym punkcie. Zachwycam się akceptacją (nie kapitulacją!), różnorodnością, elastycznością, Irvinem Yalomem i oczywiście Russem Harrisem.

Comments 1
  1. Jestem pod ogromnym wrażeniem treści tego podcastu. Wiele mi dały! A gdy mówiłaś o otwarciu się na świadome przeżywanie ( tego co trauma zrobiła) to odezwał się mój kawałek odwagi, który leżał gdzieś na dnie szafy i podekscytowany dał znać, że jest gotowy na to aby mi towarzyszyć w tym przezwaniu. Czy to łączy się z odwagą? Czy bez niej jest to w ogóle możliwe ? dać sobie prawo do bycia po prostu w tej d@pie? Nie unikać tego? Dziękuję za to co robisz <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Rozmowa z Joanną Flis o traumie u dorosłych (i nie tylko)

Rozmowa z Joanną Flis o traumie u dorosłych (i nie tylko)

Dzień dobry!

Next
Notatki po sesji Somatic Experiencing

Notatki po sesji Somatic Experiencing

Po każdej sesji terapii/konsultacji/superwizji robię sobie maleńkie notatki

You May Also Like