Wyjście z głowy. O psychoterapeutycznej pracy z ciałem z osobami, które zupełnie nie czują swojego ciała.

Lista życzeń Share
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Zdrowie psychiczne to efekt zintegrowania wszystkich naszych różnorodnych ludzkich warstw doświadczeń: doznań z ciała, emocji, wspomnień i wyobrażeń, zachowań i myśli. Bez włączenia w nasze życie warstwy związanej z kontaktem z ciałem trudno nam jest zdrowieć, zmieniać się, wzrastać, pielęgnować w sobie spokój, odwagę, nadzieję, sprawczość. Wszystko co przeżywamy, myślimy, robimy dzieje się poprzez ciało. Im więcej w nas łączności z ciałem, tym żyjemy pełniej, ufniej, bardziej świadomie.

Nie każdy z nas ma jednak łatwość kontaktu ze swoim ciałem. Czasami schowaliśmy się przed sobą samym i przed światem w bezpiecznym schronieniu naszych własnych myśli, czasami od kontaktu z ciałem odcięła nas nasza trauma, czasami nas w naszej łączności z ciałem zawstydzano i krytykowano. Bywa że kontaktu z ciałem po prostu nie mieliśmy się jak i od kogo nauczyć.

Webinar „Wyjście z głowy. O psychoterapeutycznej pracy z ciałem z osobami, które zupełnie nie czują swojego ciała” to spora dawka wiedzy i praktyki dla wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć osoby, z którymi pracują terapeutycznie (lub w innych kontekstach rozwojowych).

Podczas webinaru dowiecie się:

  • jakie mechanizmy psychofizjologiczne prowokują nasze odcięcie od ciała;

  • jak wprowadzać świadomość naszego ciała i łączność z nim małymi porcjami, tak by nie przytłoczyć układu nerwowego, który nauczył się  – dla naszego dobra – sygnały z ciała odcinać i zagłuszać;

  • jak bezpiecznie wyprowadzać osoby ze stanu zamrożenia i odcięcia;

  • jak wspierać zintegrowanie klienta, który odciął się od swojego ciała – w sposób uszanowujący jego tempo i rytm zdrowienia.

Do webinaru dołączona jest lista lektur poszerzających temat i notatki z webinaru.

Dla kogo przeznaczony jest ten webinar:

  • dla psychologów i psychoterapeutów;

  • coachów i trenerów umiejętności psychospołecznych;

  • dla każdego, kto pracuje z drugim człowiekiem i wiedza na temat różnorodnych dróg integracji psychicznej może okazać się dla niego potrzebna.

Twórczyni webinaru:

Sabina Sadecka – terapeutka i nauczycielka terapii traumy, psycholożka, praktyczka Somatic Experiencing, pedagożka traumy. Terapeutka systemowa w trakcie certyfikacji. Tworzy podcast „Ładnie o traumie” na Spotify, pisze o traumie na sabinasadecka.com, współtworzy od 12 lat portal opsychologii.pl. Uczy sudentów studiów podyplomowych SWPS w Poznaniu.

Koszt webinaru: 400 zł .

Uwaga! Przy zakupie jest opcja zaznaczenia, że chce się otrzymać fakturę i podania danych do faktury. Jeśli jednak do zakupu wystawiony będzie paragon bez NIP-u, wystawienie faktury nie będzie później możliwe.

Gdzie będę mógł/mogła obejrzeć webinar, w którym nie dam rady uczestniczyć na żywo?

Po zalogowaniu na sabinasadecka.com, w zakładce “Twoje webinary”.

Na obejrzenie webinaru masz rok od momentu zakupu.

Course Content

Zawartość webinaru

  • Wyjście z głowy. O psychoterapeutycznej pracy z ciałem z osobami, które zupełnie nie czują swojego ciała.
    03:11:08