Ciało. Relacje. Zdrowienie. Kurs terapii traumy oparty o neurobiologię interpersonalną (zapraszam!)

Zapraszam Cię na kurs, podczas którego przeprowadzę Cię od początku do końca przez proces terapeutyczny pracy z osobą, która doświadczyła traumy

Zaczniemy od zrozumienia traumy, jej wpływu na układ nerwowy, emocje, zachowania i relacje osoby, z którą będziemy pracować. Opowiem Ci o tym, na czym polega diagnoza w terapii traumy i jak przeprowadzić skutecznie pierwsze terapeutyczne rozmowy z klientem.

Przejdziemy też wspólnie kolejno przez wszystkie etapy terapeutycznej pracy z traumą: stabilizację, konfrontację i integrację (po kursie będziesz potrafił rozpoznać, na jakim etapie pracy znajdujesz się z klientem i kiedy nadchodzi czas przejścia na kolejny etap pracy (lub cofnięcia się do etapów wcześniejszych)).

Będziemy się uczyć, jak pracować w terapii bez konieczności mówienia o zdarzeniu traumatycznym. Nauczę Cię, jak wintegrować w proces psychoterapii pracę z układem nerwowym klienta i jego ciałem. Posłużę się przy tym szczodrze wiedzą z zakresu neurobiologii interpersonalnej oraz podejść behawioralnych i egzystencjalnych. Pokażę Ci, jak zaprosić do gabinetu terapeuty traumy lekkość, zabawę, twórczość i interpersonalne dostrojenie

Wraz z kursem podaruję Ci użyteczne modele do pracy z traumą na każdym z jej etapów i wiele (naprawdę wiele!) ćwiczeń do pracy z traumą oraz sposoby zintegrowania teorii z praktyką. 

Forma kursu:

KursCiało. Relacje. Zdrowienie” składał się będzie:

–  z treści wykładowych nagranych i opracowanych dla Ciebie i umieszczanych sukcesywnie na kursowej platformie, byś mógł/mogła obejrzeć je w dowolnym dla siebie czasie 

oraz 

spotkań na żywo, które będą pozwalały zintegrować lepiej części wykładowe. 

Program kursu:

– Spotkanie otwierające kurs – 2,5 h * 

– Blok 1. Trauma. Diagnoza. Pierwsza rozmowa – 9  h (5 h wykładu, 4 h spotkania na Zoomie)

– Blok 2.  Stabilizacja jako etap terapii traumy: Układ nerwowy. Praca z ciałem – 9 h (5 h wykładu, 4 h spotkania na Zoomie)

– Blok 3. Stabilizacja  jako etap terapii traumy: Zasoby. Relacje – 9 h (5 h wykładu, 4 h spotkania na Zoomie)

– Blok 4. Konfrontacja jako etap w terapii traumy. Praca z wspomnieniami traumatycznymi – 9 h (5 h wykładu, 4 h spotkania na Zoomie)

– Blok 5. Integracja jako etap w terapii traumy . Kończenie terapii traumy – 9 h ( 5 h wykładu, 4 h spotkania na Zoomie)

– Spotkanie podsumowujące i integrujące kursowe treści  – 2,5 h.

* wszystkie przedstawione tu jednostki czasu to godziny lekcyjne.

Co otrzymasz w ramach kursu?

Daty spotkań na żywo w ramach kursu:

Cena kursu:

2000 zł (w przedsprzedaży), od 5 września cena wzrasta do 2500 zł.

Na kurs zapiszesz się tutaj.

Ważne pytania:

– Kiedy rozpocznie się kurs? 

Kurs rozpocznie się 23 września 2022 i potrwa do 27 stycznia 2023. Dostęp do wszystkich nagrań kursowych otrzymasz na 12 miesięcy liczonych od momentu startu kursu.

– Dla kogo przeznaczony jest ten kurs?

Dla psychologów, pedagogów, coachów, wszystkich zainteresowanych włączeniem traumowej tematyki do swojego zawodowego życia. 

Dla każdego zainteresowanego rzetelną i skuteczną praktyką terapii traumy.

– Na ile dostaniesz dostęp do kursu?

– Na 12 miesięcy od momentu startu kursu.

Czy kurs „Ciało. Relacje. Zdrowienie” zastąpi kurs terapeutyczny?

Nie. Kurs przewidziany jest dla osób, które mają za sobą lub są w trakcie szkoły psychoterapii. Kurs może być też świetnym wprowadzeniem do świata terapii traumy, ale nie zastąpi wieloletniej nauki na kursie terapeutycznym. Ten kurs pozwoli Ci pogłębić Twoją wiedzę, ale nie zwalnia Cię z konieczności ukończenia szkoły terapeutycznej.

W razie pytań, napisz do mnie: [email protected]

O mnie:

Zapisy na kurs: tutaj :).

Comments 2
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Nowy odcinek podcastu “Ładnie o traumie” o ciele, traumie i zdrowieniu

Nowy odcinek podcastu “Ładnie o traumie” o ciele, traumie i zdrowieniu

Cześć, jestem Sabina i w moim podcaście “Ładnie o traumie” na Spotify opowiadam

Next
“Zatrzymane w tajemnicy” – artykuł o rozwojowej i destrukcyjnej funkcji nastoletnich sekretów, w nowym “Newsweek Extra Psychologia Nastolatka”

“Zatrzymane w tajemnicy” – artykuł o rozwojowej i destrukcyjnej funkcji nastoletnich sekretów, w nowym “Newsweek Extra Psychologia Nastolatka”

O dojrzewaniu, które kryje się w sekretach i o traumie, która każe milczeć

You May Also Like