Praca z wartościami w psychoterapii

Lista życzeń Share
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Psychoterapia jest przestrzenią, w której temat wartości jest obecny zawsze, nawet gdy nie jest nazwany wprost (już samo podjęcie psychoterapii jest przecież stanięciem po stronie ważnych dla siebie wartości). O wartościach mówi używany przez nas w trakcie psychoterapii język, mówi do nas o nich nasze ciało i nade wszystko o  wartościach świadczą nasze decyzje i nasze aktywności. Język wartości przemawia też zmianą energii zaobserwowanej w rozmowie z klientem, jego ożywieniem, jego wycofaniem, jego uspokojeniem i rozgorączkowaniem.

Wartości są równocześnie dla terapii energetycznym paliwem. Pozwalają wyjść poza ból, kryzys, traumę i znaleźć w sobie nienaruszalną cząstkę, która oświetla naszą sprawczość i integralność. Wartości przywracają linię czasu naszego życia. Wartości pozwalają nam zobaczyć siebie jako część większej całości. Wartości sprawiają, że przynależymy. Dbanie o swoje ukryte wartości to czasami jedyne, co podaje się naszej sprawczości.

Jednak języka wartości w terapii (ale też i w życiu) musimy się często na nowo nauczyć. Wartości nie mówią do nas linearnie, w jasnym i czarno-białym porządku. Język wartości jest ukryty, choć bardzo równocześnie jaskrawy, gdy wiemy, czego mamy  szukać.

Zapraszam Was na webinar o pracy z wartościami w psychoterapii (i innych procesach: coachingowych, rozwojowych, warsztatowych). Podczas naszego webinaru porozmawiamy o tym:

– jak definiować wartości (przyjmiemy podczas webinaru soczewki dwóch podejść: neurobiologicznego i kontekstualnego)
– jak rozpoznawać w trakcie sesji i w trakcie całego terapeutycznego procesu momenty egzystencjalnie ważne
– jak zaangażować pracę z ciałem do przyglądania się wartościom i jak poprzez ciało rozpoznawać, co jest dla nas egzystencjalnie ważne, a co zupełnie nieistotne
– jak rozmawiać z klientem/klientką, by trenować z nim życie DLA czegoś, a nie jedynie WOBEC czegoś
– jak wpleść pracę z wartościami w każdą sesję i w każdy etap terapii, jej rozpoczęcie, jej “środek”, jej zakończenie, ale też czas PO terapii.
– Webinar trwa ponad 2 godziny zegarowe.

Każda z osób uczestniczących w webinarze otrzyma certyfikat i notatkę podsumowującą najważniejsze idee webinaru.

Course Content

Zawartość webinaru

  • Podróż powrotna. O pracy terapeutycznej z osobami z doświadczeniem traumy seksualnej (Copy 1)
    02:35:36